Blog

Yaka İpi Kullanım alanları …..

Okullar – Öğrenciler (saha gezileri vb. Için)

Okuldaki öğrenciler yaka iplerini sürekli kullanırlar . Çoğu öğrenci yaka iplerini saha gezileri ve konferanslar için kullanır. Saha gezileri sırasında karışıklığı önlemek için etrafınızdaki kişilerin ve grubunuzda olup bitenlerin farkında olmak önemlidir. Yaka ipinin ve kimlik kartlarının kullanılması zorunluluk değildir, ancak gezileri daha iyi organize etme işlemini kolaylaştırır ve böylece eğlenceli aktiviteler için daha fazla zaman kazandırır. Gezi programlarına ek olarak, öğrenciler kulüp toplantılarına, seminerlere veya diğer fonksiyonlara katıldığında yaka ipine ihtiyaç duyabilirler. Birçok öğrenci, bilim fuarları, klüpler, grup yürüyüşü veya diğer ders dışı faaliyetlere katılır ve etkinliklerin düzenli kalmasına yardımcı olmak için bir yaka ipine ve kimlik kartına ihtiyaç duyar. Birçok okul etkinliklerinde yaka ipi ve yaka kartı kullanmayı tercih ediyor.

Organizasyon ve Seminerler
Çoğunlukla kişilerin kim olduğunu anlamanız gereken durumlarda, toplantının başında olma ihtimalinin yüksek olduğu durumlarda yaka kartı olmasını istersiniz. yeni tanışacağınız kişilere veya bir toplantı veya konferansa katıldığınızda diğer katılımcıların birbirlerini tanıması için veya seminerlerinizin adı ile basılan boyun askılar ile kimlik bilgileri vermek iyi bir fikirdir bu nedenle yaka kartlarını kullanmak için yaka ipi gerekmektedir.

Kurumsal Firmalar
Çoğu kurumsal şirketler sıkı hiyerarşi konumlarına sahiptir. Böyle yapılandırılmış bir yerde, kurumsal çalışanlar, özellikle de güvenli bir bölgeye girerken kimlik kartı ile yaka ipini takma gereği buluyor ve yalnızca yaka kartı ve yaka ipini takmak daha iyi ve daha verimli bir iş yeri ortamı sağlıyor. Çoğu büyük şirketin kapılarında tam zamanlı güvenlik görevlileri vardır ve çalışanlar uygun kimlik belgesi almadıkça içeri giremezler bu nedenle yaka ipi kullanımı gerekmektedir.

Fuar Katılımcıları – Firmaları
Ticaret fuarlarında yaka ipi ve yaka kartı katılımcı kişiyi tek tanımlama yöntemidir. Bu her şirkette yalnızca belirli insanlarla konuşmak isteyen katılımcılar için kullanışlıdır. Genellikle, her bir fuar katılımcısı arenaya girmek için bir kimlik belgesi takmalıdır ve orada kimliği belirsiz bir kişinin katılımcı tabanının güvenli çevresini ihlal etmediğinden emin olabilecek güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Konferanslar veya fuarlar gibi diğer etkinlikler söz konusu olduğunda görünen bir yerdeki bir yaka ipi veya yaka kartı en önemli şey haline gelir çünkü herkes sizin kim olduğunuzu görmek için göğsünüze bakıyor demektir. Yani amacı Bu sektördeki örgüler güvenlik yerine insan etkileşimini kolaylaştırmaktır. Konferans Katılımcıları ve ziyaretçileri çeşitli sosyal ve iş etkinliklerinde çevrenizde bulunan insanlar ile onların üzerinde çalıştıkları şirketin yanı sıra ait oldukları grup da hızlı bir şekilde tanımlanabilir. Bu sözleşmelerde yalnızca yaka kartı taılarak yapılabilir. İş dünyası sözleşmelerinde katılımcılar , şirketlerinin veya temsil ettikleri kurumun kişiselleştirilmiş logolarıyla birlikte yaka kartı takarlar.